новини

ЗАВДЯКИ ЮРИСТАМ ГРОМАДСЬКОЇ ПРИЙМАЛЬНІ А. БІЛЕЦЬКОГО, ДРУЖИНА ЗАГИБЛОГО БІЙЦЯ ОТРИМАЛА СТАТУС «ЧЛЕН СІМ`Ї ЗАГИБЛОГО»

 

До Громадської приймальні народного депутата України Андрія Білецького надійшло звернення від мешканки Оболонського району міста Києва – дружини померлого учасника бойових дій у зоні АТО – з приводу надання їй допомоги у захисті порушених прав.

Відповідно до наданої заявницею інформації, її чоловік – лейтенант поліції, який має статус учасника бойових дій, приймав участь у проведенні антитерористичної операції на сході України та помер внаслідок отриманої під час служби хвороби серця.

Після звернення до Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, жінці було відмовлено у отриманні статусу «Член сім’ї загиблого» та у видачі «Посвідчення члена сім’ї загиблого», обґрунтовуючи свої дії невідповідністю постанови Медичної військово-лікарської комісії вимогам ст. 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Не погоджуючись з листом-відповіддю Управління праці та соціального захисту населення Оболонського району, співробітниками Громадської приймальні народного депутата України Андрія Білецького було підготовлено позовну заяву до суду з метою визнання дій Управління протиправними та зобов’язання надати жінці вказаного статусу.

На підставі поданої позовної заяви та після заслуховування сторін, суд встановив, що смерть наступила при обставинах, що пов’язані з виконанням службових обов’язків. На підставі вказаного суд задовольнив позовні вимоги, визнав протиправною відмову Управління та зобов’язав надати позивачці статус «Член сім’ї загиблого» та видати «Посвідчення члена сім’ї загиблого».