новини

ВИБОРИ НА КОРОТКОМУ ПОВІДКУ: ЯК НАЦІОНАЛЬНИЙ КОРПУС ВИЯВИВ СТОРОННЄ УПРАВЛІННЯ ТВК НА КИЇВЩИНІ

Сьогодні, 17 грудня активісти Національного Корпусу стали свідками крупного порушення виборчого законодавства на виборах об’єднаної територіальної громади міста Узин (Білоцерківський район, Київська область).

 

«Кілька днів тому до нас звернулись с ТВК (територіальна виборча комісія — ред.) з проханням допомогти в підключенні принтеру до комп’ютера комісії. При проведені роботи наш співробітник виявив занадто повільне функціонування системи. Далі було найбільш цікаве», — сказав один з членів передвиборчого штабу Нацкорпусу в Узині.

 

«На робочому столі комп’ютера ТВК було виявлено працюючу програму Team Viewer (для дистанційного доступу та керування комп’ютером — ред.). Працівники комісії не змогли пояснити хто і звідки слідкує та може керувати даними ТВК — вони навіть не знають, що це за програма. На місце тут же викликали працівників поліції», — говорять в Нацкорпусі Київщини.

 

В НК зазначають, що в останні дні збільшилась кількість «припущень» від певних учасників передвиборчих перегонів про те, що в ніч виборів (24 грудня, — ред) на ТВК можуть відбутися масові фальсифікації. Не дивно, якщо ці заяви — при наявности де в кого дистанційного доступу до даних ТВК – лише підготовка інформаційного грунту для самих фальсифікаторів. Також важливо сказати, що комп’ютер виборчій комісії був наданий міською адміністрацією Узина.

 

Обидва наявні системні блоки ТВК на разі вилучені слідчо-оперативною групою. Все зафіксовано та під контролем. Національний Корпус буде слідкувати за тим, щоб справа не «вирішилася по-тихому». Просимо ЗМІ допомогти у висвітленні цього ганебного факту.

 

Контактні телефони представників Національного Корпусу в Київській області:
0987073999 (Олександр Консул – кандидат на посаду голови ОТГ від Нацкорпусу);
0960090807 (Олександр Коломієць – довірена особа кандидата).